Sūkurinė Vonia: Kaip Tinkamai Prižiūrėti?

Kaip tinkamai prižiūrėti savo lauko vonią

Sūkurinė Vonia: Kaip Tinkamai Prižiūrėti?

Sūkurinė vonia – vis dažnesnis pasirinkimas tų žmonių tarpe, kurie savo namuose nori turėti komfortišką vietelę visiškai atsipalaiduoti kartu su savo šeimos nariais ar draugais.

Vis dėl to, įsigyti tokią vonią yra vienas dalykas. Norint, jog mūsų naujoji masažinė vonia tarnautų ilgai ir leistų bet kada mėgautis jos unikaliomis atpalaiduojančiomis funkcijomis, ne ką mažiau svarbu yra tinkama jos priežiūra.

Šiame straipsnyje mes pakalbėsime apie svarbiausius principus prižiūrint sūkurines vonias ir kas turėtų būti atliekama periodiškai norint visuomet turėti puikią vonią namų aplinkoje.

Pagrindiniai sūkurinės vonios prižiūrėjimo principai

Iš esmės pagrindiniai dalykai į ką reikia atkreipti dėmesį rūpinantis savo sūkurinė vonia yra šie:

  • Vonios vanduo ir jos švara
  • Vandens skaidrumas
  • Masažinė sistema
  • Vandens pH lygis ir chloras.

Tinkamai prižiūrint visas šias savo sūkurinės vonios sritis, jūsų prietaisas jus džiugins ilgus metus į priekį, vanduo bus skaidrus ir nedarys neigiamo poveikio jūsų sveikatai.

Tiesa, norint, kad taip ir būtų, visų minėtų principų reikėtų laikytis pakankamai griežtai. Kaip svarbiausią taisyklę ekspertai įvardija reguliarų vandens keitimą (ką reikėtų daryti bent 1 kartą per sezoną) ir tinkamą švaros palaikymą, nepamirštant išvalyti baseiną bent 1 kartą per savaitę.

Žemiau aptariame visus 4 principus išsamiau.

Vonios vandens ir paviršių priežiūra

Pats elementariausias principas čia – reguliariai keisti baseine esantį vandenį. Jei maudotės, kad ir nedažnai, bent 1 kartą per sezoną tai būtinai reikėtų padaryti. Taip užtikrinama pakankama vandens švara ir tai, jog yra nesukuriama tinkama aplinka bakterijoms daugintis.

Tiesa, jei vonia naudojatės tikrai dažnai, reikėtų pagalvoti apie dažnesnį vandens keitimą. Tik tokiu būdu bus užtikrinama pakankama švara.

Modernesni sūkurinės vonios variantai paprastai turi automatines prasivalymo funkcijas, kas vandens priežiūrą verčia dar paprastesne. Čia tereikia įpilti specialaus antibakterinio skysčio ir pakeistas vanduo išliks švarus ilgą laiką.

Savaime suprantama, bus svarbus ir tinkamas paviršiaus švaros palaikymas. Čia rekomenduojama naudoti tokią chemiją kuri neturi medžiagų galinčių pakenkti voniai, o pačiam valymui naudoti švelnesnius audinius.

Vandens skaidrumo palaikymas

Sūkurinė vonia ir skaidrus vanduo – dar vienas švaros vonioje įrodymas. Paprastai drumzlinas vanduo susidaro dėl purvo arba dumblių, na o su šiais faktoriais kovoti taip pat bus reikalingos tam tikros cheminės priemonės.

Dažniausiai vandens skaidrinimui yra naudojamas specialus skystis – flokuliantas, kurio pagalba visi jūsų vonioje ar baseine esantys nešvarumai yra sėkmingai išvalomi sąveikoje su vonios vandens filtru.

Norint pasiekti optimalius rezultatus, iš esmės užtenka vos keleto mililitrų mišinio visam baseinui išvalyti, o jį užtenka supilti į skimerį.

Masažinės sistemos švaros palaikymas

Ne ką mažiau svarbu palaikyti ir sūkurinės vonios masažinės sistemos švarą. Juk ko gero tai ir yra pagrindinis principas dėl kurios mes tokį prietaisą apskritai įsigijome.

Laikas nuo laiko pravalant sistemą ir jos vamzdynus yra užtikrinamas maksimalus efektyvumas ir tarnavimo laikotarpis.

Čia vėl gi situacijoje gali padėti specialūs cheminiai preparatai pritaikyti jūsų masažinei voniai.

Vandens pH lygis ir chloras

pH esantis lygis vandenyje yra labai svarbus norint užtikrinti efektyvią valymo priemonių veiksnumą. Paprastai “aukso viduriuku” yra laikomas nuo 7 iki 7,4 esantis pH lygis.

Norint tinkamai nustatyti koks yra jūsų vonios vandens pH lygis prireiks paprasto, vienkartinio testo. Priklausomai nuo rezultatų, gali prireikti arba padidinti ar sumažinti vandenyje esantį pH lygį.

Ne ką mažiau svarbus vonioje yra atitinkamas chloro lygis. Jo lygmeniui nustatyti yra iš esmės naudojami tie patys testai kaip ir pH atveju.

Chloras, visai, kaip ir pH yra faktoriai kurie užtikrina skaidrią ir švarią aplinką vonioje, todėl būtina pasirūpinti šiais principais.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai pakalbėjome apie tai kaip palaikyti tinkamą sūkurinės vonios švarą. Tinkamai prižiūrint jos paviršių, masažines sistemas ir naudojamą vandenį, galima užtikrinti, jog šis prietaisas tarnaus ilgai ir leis mėgautis puikiomis bei atpalaiduojančiomis voniomis.