Baseino Filtras: Kodėl Taip Svarbu Juo Rūpintis?

Kodėl taip svarbu pasirūpinti tinkamu lauko baseino filtru

Baseino Filtras: Kodėl Taip Svarbu Juo Rūpintis?

Pripučiami ar karkasiniai baseinai – be jokios abejonės, vienos iš geriausių priemonių tiems, kas nori smagiai pasimaudyti ir atsigaivinti savo kieme karštą vasaros dieną.

Ko gero daugelis sutiktų, jog Lietuvoje orai dažniausiai būna labai nepastovūs, ypač tuomet kai kalba eina apie šiltąjį metų laikotarpį. Vieną dieną mus bevažiuojant į darbą pasitinka liūtis, o kitą – svilina toks karštis, jog atrodo nėra kur dėtis.

Būtent tokioms dienoms karkasinis lauko baseinas yra geriausias pasirinkimas. Nesvarbu ar juo mėgausis tik jūsų vaikai ar visi šeimos nariai bei dažnai užsukantys draugai, faktas, jog ši priemonė gali būti puikia pramogų ir atsipalaidavimo vieta.

Vis dėl to, norint, jog baseinas tinkamai tarnautų, o juo būtų galima naudotis ilgus metus į priekį, būtina ir tinkama jo priežiūra.

Šiame straipsnyje apie pagrindinę karkasinio baseino priežiūros priemonę – baseino filtrus.

Kokių tipų baseino filtrų būna?

Iš esmės lauko baseinų filtrai gali būti išskirstomi į kelias pagrindines rūšis.

Jos yra:

  • Klasikinis baseino vandens filtras – šie įtaisai pasižymi dviem valymo mechanizmais kurie padeda sėkmingai išvalyti baseine esantį vandenį nuo kietųjų nuosėdų ir neleidžia vandenyje kauptis mikroorganizmams.
  • Baseino vandens filtras su popieriumi – šie filtrų variantai pasižymi specialiai baseino valymui pritaikytu popieriniu elementu, kuris leidžia lengvai palaikyti švarą baseino vandenyje.
  • Baseino vandens filtras su smėliu – iš esmės tai yra identiškas filtras prieš tai minėtam, tačiau čia vietoje popieriaus, filtro pagrindą sudaro specialiai vandeniui valyti pritaikytas smėlis.

Žinoma, vien pasirinkti filtro tipą jūsų baseinui neužteks. Čia taip pat labai svarbu bus įvertinti ir jo gamintoją bei tinkamumą individualiam baseino modeliui.

Elektroninėje parduotuvėje outathome.lt kaip pavyzdys, populiariausi yra INTEX ir BESTWAY gamintojų karkasiniai lauko baseinai. Tai reiškia, jog įsigijus tokio gamintojo baseiną, bus reikalingas ir to pačio gamintojo baseino filtras.

Žinoma, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į pačią baseino komplektaciją. Kai kurie baseinai jau yra parduodami su baseino filtru komplekte. Dėl šios priežasties įsigyti papildomo tikrai nereikės. Žinoma, pigesniems baseinams jau reikės pagalvoti apie baseino filtro įsigijimą papildomai.

Galime garantuoti, jog šių gamintojų baseino filtrai ne tik puikiai tiks atitinkamiems modeliams, tačiau kartu bus kokybiški ir patvarūs.

Kaip veikia baseino filtras ir kaip tinkamai juo naudotis?

Prieš įsigyjant lauko baseino filtrą, reikėtų aptarti ir tai kaip veikia šis įtaisas ir kokia yra geriausia jo naudojimo profilaktika.

O iš tiesų filtro veikimo principas yra labai paprastas.

Baseine esantis vanduo per vieną angą patenka į vandens filtro siurblį kur yra tinkamai išvalomas, o per kitą – atgal grąžinamas į baseiną.

Kalbant apie tokio įtaiso naudojimą, rekomenduojama jį įjungti bent porą kartų per parą, taip užtikrinant, jog visas baseino vanduo yra išvalomas po naudojimosi. Tokiu būdu užtikrinsite, jog baseino vandenyje yra palaikoma visiška švara nuo nuosėdų ir mikroorganizmų veiklos.

Tikslesnę vandens priežiūros informaciją galėsite rasti gamintojo instrukcijoje randamoje kartu su visu baseino komplektu. Kartu čia rasite ir plačiau aprašytą filtro pajungimo procedūrą, tačiau tai karkasiniame baseine neturėtų būti sunku padaryti, nes tokie baseinai turės akivaizdžiai matomą angą jų pajungimui.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme lauko baseinų filtrus ir tai, kodėl taip svarbu yra tinkamai juos pasirinkti. Baseinas – smagi pramoga visiems, tačiau saugią ir švarią aplinką jame mes galime palaikyti tik tinkamų valymo priemonių dėka.